Beharangozó 2020. október 22., csütörtök

A 11. DVTK - PAFC mérkőzés következik

A DVTK 10 mérkőzést játszott pályaválasztóként a PAFC ellen, ebből négyet megnyert, háromszor döntetlent játszottak a csapatok, másik három alkalommal a vendégek vitték el a pontokat. Felidézzük a két csapat közös történelmét és bemutatjuk az ellenfelet.

Egymás ellen

Első alkalommal, a 2013/2014-es bajnokságban Szivics Tomiszláv a Rajić - Vági, Debreceni, Kádár, Husić (Gohér, 74.) - Abdouraman, Elek - Batioja (Barczi, 46.), Gosztonyi (Nikházi, 59.), Bacsa - Grumić összetételű csapatot küldte pályára. Gosztonyi András révén büntetőből a DVTK szerzett vezetést, azonban a vendégek fordítani tudtak. Gohér Gergő újabb büntetőből egyenlített, végül a két győzelemre játszó csapat közül a felcsútiak érték el céljukat.

A következő bajnokságban rögtön az első fordulóban játszottunk a felcsútiakkal. Szivics Tomiszláv ezúttal az Antal - Okuka, Alves, Debreceni, Husić - Elek - Marjanović (Gosztonyi, 46.), Bognár I., Nikházi - Bacsa (Bori, 78.), Grumić (Takács T., 57.) összetételű csapatot küldte pályára. A gól nélküli első félidő után Senad Husić és Bacsa Patrik lőtt gólt, a vendégek részéről pedig Lencse László szépített a 92. percben, így sikerült itthon tartanunk a három pontot.

Az OTP Bank Liga létszámcsökkentése és a bajnoki rendszer átszervezése következtében a 2015/2016-os idénytől háromszor találkoznak egymással a csapatok.

Az első körben Bekő Balázs vezetőedző Radoš - Eperjesi, Kovács G., Tamás, Németh M. - James - Okuka (Takács T., 74.), Koman (Barczi, 33.), Bognár I., Kitl (Egerszegi, 67.) - Novothny csapata Dražen Okuka és Novothny Soma góljával megnyugtató előnybe került, azonban a vendégek a hajrában egyenlítettek. Ekkor érkezett azonban Egerszegi Tamás, aki győztes gólt szerzett a ráadásban.

A harmadik körben ennél könnyebben sikerült győzni. Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták (Kovács G., 79.), Tamás, Nemes - James (Egerszegi, 46.) - Bognár I., Koman, Elek, Barczi (Bacsa, 62.) - Novothny csapatot küldte pályára, és Koman Vladimir, valamint Elek Ákos találatával kétgólos előnyre tett szert a DVTK, majd szépítettek a vendégek. A második félidőben eleinte a vendégek támadtak, a hajrában viszont gólkülönbséget javíthatott volna a DVTK.

A PAFC kiesése és visszajutása után 2017 őszén Debrecenben találkozott legközelebb a két csapat. Az első félidőben egy szabadrúgást követően korán vezetést szereztek a hazaiak, azonban Makrai Gábor küzdőszellemének köszönhetően gyorsan egyenlített a DVTK. A második játékrész viharosra sikerült, előbb villámlás miatt szünetelt a mérkőzés, majd ismét a vendégek szereztek vezetést az azóta diósgyőri Prosser Dániel révén, azonban Diego Vela pontot mentett a hajrában (2-2). A DVTK-t Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai (Kocsis, 73.), Oláh B. (Nono, 78.), Óvári - Makrai (Ioannidis, 78.), Ugrai összeállításban küldte pályára Bódog Tamás.

Az OTP Bank Liga 2018/2019 évi kiírásában először Miskolcon találkozott a DVTK és a PAFC. Fernando Fernández vezetőedző az Antal - Eperjesi, Brković, Tamás, Bárdos (Forgács, 29.) - Hasani, Mazalović, Busai (Tajti M. 74.) - Makrai (Ugrai, 61.), Bacsa, Vernes csapatot küldte pályára. A találkozó elején gyorsan kétgólos előnybe került a PAFC csapata, majd ezt követően feljött a DVTK, sorra alakította ki a helyzeteket, amiből Dušan Brković szépített. A második játékrészben előbb Vernes Richárd egyenlített, majd emberelőnybe került, és büntetőhöz is jutott a Diósgyőr, de ezen a délutánon nem esett több gól, maradt a 2-2.

A 24. fordulóban az Antal - Shestakov, Polgár, Tamás M., Juhar -  Szabó B., Mazalović, Márkvárt, Hasani (Géringer T., 81.) - Mihajlović (Bacsa, 58.), Vernes (Ousman, 68.) csapatot állította össze Fernando Fernández vezetőedző. Az első játékrészben nem esett gól, a másodikban viszont Florent Hasani értékesítette Martin Juhar fantasztikus passzát. A slusszpoént pedig a kezdőcsapatba ezen az estén visszatérő Antal Botond 11-es ölése jelentette, így a DVTK győzött 1-0-ra.

Az OTP Bank Liga előző évi kiírásában kétszer játszott Miskolcon a két csapat. A 8. fordulóban lejátszott mérkőzés első félidejében nem esett gól, majd a fordulás után Serhii Shestakov góljával előnyt szerzett a DVTK, amit közvetlenül a lefújás előtt egy igencsak lesgyanús találattal egyenlítettek ki a vendégek.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 1-1 (0-0)

DVTK: Danilović - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Korbély (Shestakov, 68.), Rui Pedro (Bacsa, 87.), Prosser - Ivanovski (Hasani, 72.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Szolnoki, Meißner, Hadzhiev, Nagy Zs. - Van Nieff - Gyurcsó, Knežević (Mebrahtu, 79.), Sós B. (Kiss T., 68.), Urblík (Vlasko, 73.) - Vaněček. Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Gólszerző: Shestakov (1-0) a 77., Vlasko (1-1) a 90+2.

Legutóbb a 30. fordulóban találkozott a két csapat. A DVTK gyorsan vezetést szerzett, és ezt követően is sorra alakította ki a helyzeteket. Amikor feljött a PAFC, egy lábak között elsuhanó lövéssel egyenlítettek. A második játékrészben a vendégek szereztek gyorsan vezetést, azonban a DVTK fokozatosan átvette az irányítást, a végén már mindenki támadott, de egyenlíteni nem sikerült.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 1-2 (1-1)

DVTK: Danilović - Orosz D., Polgár, Brković, Vági - Márkvárt (Egerszegi, 84.), Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 70.), Kiss T. (Makrai, 77.) - Ivanovski (Tabaković, 70.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
PAFC: Tóth B. - Szolnoki, Meißner, Hadzhiev, Deutsch L. - van Nieff - Slagveer (Sós B., 66.), Urblík, Knežević (Spandler, 90.), Gyurcsó (Plšek, 84.) - Vaněček (Nagy Zs., 84.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Piros lap: Szolnoki a 88. percben.
Gólszerző: Ivanovski (1-0) a 3., Deutsch (1-1) a 21.,Vaněček (1-2) a 48. percben.

DVTK - PAFC 1-2 G.: Ivanovski

Hazai örökmérlegünk: 10 mérkőzés, 4 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 16 rúgott és 15 kapott gól.

Puskás Akadémia FC

Alapítva: 2005
Először az élvonalban: 2013/2014
Legjobb bajnoki eredmény: 3. helyezés (2019/2020)
Élvonalban töltött évek: 7 év
Folyamatosan az élvonalban: 2017 óta

A Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-jén avatták fel ünnepélyesen.

Az akadémia a Videoton FC utánpótláscsapataként Videoton-Puskás Akadémia néven 2010-ben már az NB II. Nyugati-csoportjában szerepelt, majd az akadémia "levált" a Videoton FC-ről és Puskás Akadémia FC néven önálló klubként folytatta szereplését az NB II.-ben.

A 2012/2013-as bajnokságban Benczés Miklós irányításával feljutottak az élvonalba. Az első évükben sikerült teljesíteniük minden újonc minimum tervét, a 2015/2016-os idényben viszont kiestek, azonban egyből sikerült visszajutni. Az előző bajnokságban a klubtörténet legjobb eredményét elérve bronzérmet nyertek. Az Európa Liga selejtezőjében erősen tartalékos felállásban esélyük sem volt a svéd Hammarby ellen.

7. forduló: PAFC - MTK 0-3

A legutóbbi találkozón így álltak föl: Tóth B. - Nagy Zs. (Weslen Jr., 67.), Szolnoki, Meißner, Deutsd L. - Plšek (Urblík, 62.), van Nieff - Tamás N. (Komáromi, 46.), Băluță (Knežević, 62.), Kiss T. (Mance, 46.) - Vaněček.